Kwaliteit

Visie

In 2010 startten Opgroeien  (toen Jongerenwelzijn, nu Jeugdhulp) en de sector van de bijzondere jeugdbijstand het traject naar een uitvoeringsbesluit bij het geharmoniseerde kwaliteitsdecreet. Het doel is om organisaties te laten groeien tot sociale en maatschappelijk verantwoorde ondernemers. Dit betekent meer verantwoordelijkheid voor de organisaties voor hun verdere uitbouw. Opgroeien  ondersteunt door het aanbieden van de juiste instrumenten en kaders.

Deze webpagina bundelt alle ondersteunende info. Een meer uitgebreide inleiding is terug te vinden in de visietekst.

Regelgeving

Ondersteuning

Kwaliteitsdagen

    Op het programma stonden een evaluatie en bijsturing van de verwachtingen rond het kwaliteitsbeleid van organisaties. Verder waren er een presentatie van Zorginspectie omtrent hun kwaliteitsinspecties en een blik op Signs of Safety vanuit de afdeling Ondersteuningscentra en sociale diensten jeugdrechtbank, in samenwerking met vzw Sporen. Tot slot leverde vzw Cachet input omtrent de tewerkstelling van jongeren met een hulpverleningsgeschiedenis.

    Op dinsdag 17 maart 2015 heeft er een infovoormiddag kwaliteit en participatie plaatsgevonden. De presentaties die hier aan bod kwamen zijn hieronder terug te vinden:

    Op donderdag 24 april 2014 heeft er een introductienamiddag plaatsgevonden met een toelichting over het uitvoeringsbesluit aan de organisaties van de bijzondere jeugdbijstand. De presentaties zijn hieronder terug te vinden.

    Ondersteuningstraject koepels

    Overzicht intervisiegroepen kwaliteit

    Regio Contactpersoon E-mail
    Antwerpen Ellen Dehaes ellen.dehaes@zorgbedrijf.antwerpen.be
    Limburg Ine Thomassen inethomassen@huizesintvincentius.be
    Vlaams-Brabant/Brussel/Mechelen Muriel De Ryck muriel.de.ryck@monterosa.be
    West-Vlaanderen Peter Decuyper peter@dekantel.be
    Veurne/Brugge/Oostende Mieke Lampaert Mieke.Lampaert@depatiovzw.be
    Kortrijk Ann Devoldere Ann.devoldere@dewitteberken.be
    Zuid-Oost-Vlaanderen Dieter Callens dieter.callens@jeugdzorgdebrug.be
    Waasland Vera Verbeken vera@vzwdesteiger.be
    De Schakel (regio Gent) Werner Vlijminck werner.vlijminck@luein.be
    Werkvorm Contactpersoon E-mail
    OTA Katrien Lauwereys Katrien@ota-vlaamsbrabant-brussel.be
    Pleegzorg Els Matthieu els.matthieu@pleegzorgprovincieantwerpen.be
    CIG Geneviève Van Wassenhove genevieve.vanwassenhove@vgz-co.be
    HCA HCA Ilse Jaspers coordinatie@baallimburg.be